Fókuszban az „1000 egyes”, cél az olimpiai kvalifikáció - INTERJÚ Adolf Balázzsal és Pétervári Pállal

A magyar kenusport nagy reménysége a 23 éves olimpikon, háromszoros felnőtt, kétszeres U23-as és egyszeres ifi világbajnok Adolf Balázs. Az Óbudai Ganz VSE versenyzője a párizsi olimpiára készülve idén a gyorsasági versenyszámokra, vagy ahogy mondta, „1000 egyesre” fókuszál. Edzőjével, Pétervári Pállal együtt egy délutáni edzés után adtak közös interjút Szentendrén, a május 5–7-én Szegeden tartandó első hazai válogató, illetve az egy héttel későbbi, szintén szegedi világkupa előtt.

Tovább a cikkre...

Forrás: Magyar Hírlap 2023. MÁJUS 4. CSÜTÖRTÖK. 10:20 (szerző: Tóth László Levente)

Iramot váltottak a szentendrei kenusok

A Szentendrei Kajak-Kenu Sportegyesület jókora meglepetéseket okozott 2021-ben, hiszen utánpótlás válogatottjuk tagjai az országos versenyeken a korábbi éveknél jóval látványosabban és magabiztosan nyerték el az érmeket. Az egyesület vezetőedzője a tíz világbajnoki érmet szerző (ebből négy arany), kétszeres Európa-bajnok kenus, nem véletlen tehát, hogy az egyesület erőssége is a kenu. „Pali bácsit”, azaz Pétervári Pált az eredmények mellett az egyesületről és a jövőről is kérdeztük.

Forrás: Vidék magazin 2022 májusi szám

Jól kezdte a szezont a Szentendrei Kajak-Kenu SE

Forrás: Szentendre és vidéke XXXVII. évfolyam 7.lapszám 2023. július 5.

A tavalyelőtti látványos berobbanás után a múlt évet magabiztos és igazán szemet gyönyörködtető győzelmekkel vitte végig a Szentendrei Kajak-Kenu Sportegyesület (SZKKSE), amely az idei versenyszezont is látványos sikerekkel kezdte. Ahogyan a magyar kenusport nagy reménysége, a 23 éves Adolf Balázs is, akinek 14 éve az egyesület alapító-elnöke és vezetőedzője, Pétervári Pál az edzője.

Az SZKKSE kenusai már a 2023. május 26-28. között Győrben tartott „szezonnyitó” Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokságon is hozták a formájukat. Összetettben a 24. helyen végeztek a versenyen résztvevő hazai kajak-kenu sportklubok között, 1 arany-, 2 ezüst- és 2 bronzérmet szerezve. Az aranyat C1 U13 kategóriában 10 ezer méteren Faragó-Tóth Vince nyerte, magabiztosan megelőzve az előtte 6 perccel indított teljes PC2-es mezőnyt. Az ezüstöt C2 U14-ben 10 ezer méteren Takács Ágoston-Takács Benedek párosa, PC2 U13-ban 5 ezer méteren pedig a Bohus Lizett-Szalai Csenge páros szerezte. A bronzérmet C1 U15-ben, 15 ezer méteren Fodor János hozta el, míg C2 U15 kategóriában, 15 ezer méteren a Faragó-Tóth Ábel és Fodor János páros.

Az SZKKSE rendkívül ígéretes ifjúsági kenus versenyzője, a 18 éves Európa-bajnok Pluzsik Mihály már egy hónappal korábban, a 2023. április 30-án rendezett Évadnyitó Maraton, Vígh Sándor Emlékversenyen C1 U17-U18 kategóriában 20 ezer méteren aranyérmet szerzett. A Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokságon elért eredményével pedig kvalifikálta magát a 2023. július 13-16. között a Horvátországban, Slavonski Brodban tartandó ECA Maraton Európa Bajnokságra, ahol C1-ben, U17-U18 kategóriában indulhat.

A 2023. június 4-én a budapesti Újpesti-öbölben tartott kenus Gyulay Zsolt és Wichmann Tamás Regionális Akadémiai Kupán összetettben a 8. helyen végzett az SZKKSE, 1 arany-, 3 ezüst- és 1 bronzéremmel. Az aranyat C1 U13 kategóriában 2 ezer méteren Faragó-Tóth Vince nyerte, az ezüstöt C2 U13-U14 kategóriában 500 méteren a Takács Ágoston-Takács Benedek páros, C1 U14-ben 500 méteren Szépvölgyi Blanka, MC1 U12 kategóriában 2 ezer méteren pedig Kismődi Ottó. A bronzérmet a Szépvölgyi Blanka-Bohus Lizett duó szerezte C2 U13-U14 kategóriában, 500 méteren.

A Magyar Kupa Döntőn, amelyet 2023. június 23-24-án Fadd-Domboriban tartottak, az SZKKSE összetettben a 17. lett, 1 arany- és 3 ezüstéremmel. Az aranyat C1 U13 kategóriában 2 ezer méteren Faragó-Tóth Vince nyerte. Az ezüstöt C4 Vegyes U13-U14 kategóriában 500 méteren a Faragó-Tóth Vince, Haris Hunor Levente, Istók Törtel, Takács Benedek négyes, PC4 Vegyes U12-ben 2 ezer méteren Kismődi Ottó, PC4 Vegyes U13 kategóriában 2 ezer méteren pedig Koruhely Édua szerezte meg. Negyedik helyen végzett C2 U13-U14 kategóriában 500 méteren Bohus Lizett-Szépvölgyi Blanka párosa, ugyancsak 500 méteren, C4 Vegyes U15-U16-ban pedig Berényi Regina, Fodor János és Faragó-Tóth Ábel. Hatodiknak futott be Bohus Lizett MC1 U13-ban 2 ezer méteren, Berényi Regina C1 U16-ban 500 méteren, C2 U15-U16 kategóriában is 500 méteren Berényi Regina, PC2 U12-ben pedig 2 ezer méteren Istók Zerind és Kálmán Márton.

A Magyar Kupa Döntőn az SZKKSE minden egysége döntős lett, ami azért jelentős teljesítmény, mert már magára a versenyre is eleve kvalifikációval lehetett csak kijutni, a versenyen pedig előfutamokkal a döntőbe. A döntős egységek mindannyian 500 méteren: C2 U15 kategóriában Fodor János és Faragó-Tóth Ábel párosa, U13-U14 Vegyesben Takács Ágoston, C4 U13-U14-ben a Bohus Lizett, Erdei Panni, Kálmán Réka, Szépvölgyi Blanka négyes, C2 U13-U14-ben a Takács Ágoston és Takács Benedek páros, valamint Somogyi Áron és Istók Törtel párosa. C2 U15-U16-ban a Fodor János és Faragó-Tót Ábel duó, C2 U15-U16-ban pedig Németh Sára.

Az olimpikon, háromszoros felnőtt, kétszeres U23-as és egyszeres ifi világbajnok Adolf Balázs – akinek a tíz világbajnoki érmet szerző – ebből négy arany –, kétszeres Európa-bajnok kenus Pétervári Pál az edzője – a Szegeden 2023. május 05-07. között tartott I. Felnőtt, U23 válogató és Ifjúsági Tájékoztató Versenyen C1-ben ezer méteren első lett. A Lengyelországban 2022. május 26-28. között tartott poznani II. ICF Gyorsasági Világkupán C1 5 ezer méteren ugyancsak első helyezést ért el, C1 ezer méteren pedig a negyedik helyet szerezte meg. A 2023. június 15-17. között Szegeden rendezett II. Felnőtt, U23, Ifjúsági és Para kajak-kenu Válogató és Para kajak-kenu Magyar Bajnokságon C1 5 ezer méteren is aranyat szerzett Adolf Balázs, aki az egyéb versenyek mellett készül a 2024-es párizsi olimpiára.

Budapest, 2023. június 29.

Hírek az Egyesületünk életéből

2016. október 23-án, az 1956-os Forradalom és Szabadságharc 60. jubileumi emléknapján a Pest Megyei Könyvtár színháztermében rendezett ünnepségen adták át az idei Szentendre városi kitüntetéseket, köztük Szentendre Város Testnevelési és Sport Díját, Pali bácsi részére.

Szentendre Város Testnevelési és Sport Díja: Pétervári Pál edző, a Szentendrei Kajak-Kenu SE alapítója

Pétervári Pál Európa- és világbajnok kenus, a maratoni kenuzás első magyar aranyérmese. Több éven keresztül edzőként dolgozott Ázsiában, ezt a munkát itthon folytatva hozta létre a Szentendrei Kajak-Kenu SE-t. Eleinte leselejtezett, kölcsönbe kapott eszközökkel, de a mostoha körülmények ellenére kitartott számos kiváló eredmény produkálva. Kitartása idén meghozta igazi gyümölcsét, az itthoni sikerek mellett két versenyzője is kijutott a Spanyolországban megrendezésre kerülő Maratoni Kajak-Kenu Európa Bajnokságra. Az egyesületnek két sárkányhajója is van, amelyekkel évek óta megrendezi több száz gyerek részvételével a Szentendre és Vidéke Általános Iskoláinak Sárkányhajó Bajnokságát. Életcélja a sportág megszerettetése és az utánpótlás-nevelés.